Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie

W dniu 2 kwietnia 2024 obchodziliśmy Święto Palanta w Grabowie.

Utworzono dnia 04.04.2024

W dniu 2 kwietnia 2024 obchodziliśmy Święto Palanta w Grabowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji rzemieślników i kupców w Kościele Parafialnym w Grabowie.

Po uroczystej Mszy Świętej przed kościołem utworzył się korowód na czele z Gminną Orkiestrą Dętą, który następnie udał się w stronę Urzędu Miejskiego w Grabowie. Burmistrz Grabowa Pan Janusz Jagodziński przekazał symboliczny klucz do Grabowa Królowi Palanta p. Zbigniewowi Ropelskiemu. Dzień był wietrzny i chłodny uczestnicy zebrali się na Placu Kościuszki, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Zgromadzonych powitała dyrektor GCKB Grabów p. Paulina Frontczak-Pawłowska, oficjalnie rozpoczynając obchody, a Król Palanta zaprosił do wspólnej zabawy. Burmistrz Grabowa z dumą podkreślił ważność kultywowanej od wieków tradycji. Przemówienia wygłosili przybyli goście:

Wojewoda Łódzka p. Dorota Ryl, Poseł na Sejm RP Krzysztof Habura, Starosta Powiatu Łęczyckiego p. Janusz Mielczarek, Członek Zarządu Powiatu Łęczyckiego p. Małgorzata Raczkiewicz, p. Wojciech Ziółkowski.

Tradycyjnie odbyło się Pasowanie na Honorowego Członka Klubu Palanta oraz nastąpiło losowanie matek drużyn i rozdanie graczom koszulek i czapek. Pierwszy mecz rozegrały drużyny Członków Klubu Palanta, który zgodnie z tradycją zakończył się remisem. Udział w meczu wzięli także zaproszeni goście. Następnie mecz rozegrały dzieci i młodzież ze szkół z terenu Gminy Grabów. Koncert Gminnej Orkiestry Dętej uświetnił nasze święto.

Dla zgromadzonych dostępny był pyszny żurek. Zespół "Great Team" trenujący w Gminnym Centrum Kulturalno Bibliotecznym w Grabowie pod opieką instruktora p. Niny Stasiak przedstawił piękny występ taneczny.

Wyjątkowy występ zespołu "Zbóje", rozgrzał atmosferę publiczności.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła telewizja TVP3 Łódź, Portal ELE24.

Serdecznie dziękujemy:

Gminnemu Centrum Kulturalno Bibliotecznemu w Grabowie za organizację wydarzenia,

Gminnej Orkiestrze Dętej za uświetnienie imprezy,

Księdzu kanonikowi Jackowi Marciniakowi za uroczyste odprawienie Mszy Świętej,

Zespołowi "Zbóje", grupie tanecznej "Great Team",

Referatowi Gospodarki Komunalnej Gminy Grabów za pomoc w przygotowaniu placu,

- Panu Wojciechowi Ziółkowskiemu za zorganizowanie punktu medycznego,

OSP Sławęcin i OSP Grabów za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wydarzenia,

nauczycielom, uczniom i rodzicom ze szkół za zorganizowanie drużyn młodzieżowych: Szkoła Podstawowa w Grabowie, Szkoła Podstawowa w Chorkach, Szkoła Podstawowa w Kadzidłowej, Szkoła Podstawowa w Starej Sobótce.

Partnerem wydarzenia była firma Blackbird Invest sp. z o.o.

Dziękujemy gościom za przybycie, do zobaczenia !

W dniu 2 kwietnia 2024 obchodziliśmy Święto Palanta w Grabowie.

Utworzono dnia 04.04.2024, 14:27

Gmina Grabów