Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie

❕❗❕ DOFINANSOWANIE ❕❗❕ 164 tysiące złotych dla GCKB Grabów

Utworzono dnia 21.12.2022
 

 
Z ogromną radością informujemy, że Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie otrzymało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w wysokości 164.000 zł, w ramach programu "Konwersja Cyfrowa Domów Kultury".
 
Zgłoszony przez nas projekt grantowy o nazwie "Grabów cyfrowy", okazał się jednym z najlepszych, z czego jesteśmy bardzo dumni. Za sprawą otrzymanego dofinansowania instytucja zostanie doposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia projektu.
 
Celem naszego projektu jest rozwój GCKB w obszarze prowadzonej działalności statutowej poprzez wyposażenie w kompetencje niezbędne do
projektowania działań z zakresu edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej z wykorzystaniem internetu i narzędzi ICT, doposażenie w niezbędny do tego celu sprzęt.
W ramach odpowiedzi na potrzeby społeczności lokalnej w obszarze naszej działalności statuowej zamierzamy wykorzystać potencjał sieci internetowej, jak również podjąć się aktywizacji cyfrowej mieszkańców gminy, m.in. stworzyć gminne archiwum kultury, tradycji i historii oraz zwiększyć dostępność GCKB dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych
wykluczeniem społecznym.

Gmina Grabów